O nas

Restauracja Batorówka przyciąga niepowtarzalnym klimatem i doskonałym jedzeniem. Nasz kucharz oraz kelnerzy zadbają o Państwa dobry nastrój. Potrawy przyrządzane od podstaw w oparciu o naturalne i świeże produkty zaspokajają podniebienia naszych gości. Doskonałym zakończeniem posiłku jest deser! Szeroki wybór ciast wykonanych według tradycyjnych receptur, deserów lodowych oraz sezonowych zadowoli każdego smakosza słodyczy.

Batorówka to miejsce na dobry początek dnia, rodzinny obiad, spotkanie przy kawie czy romantyczną kolację. W naszej restauracji zorganizujemy także niepowtarzalne przyjęcia, rodzinną uroczystość, firmową imprezę jak również posiłki dla większych grup zorganizowanych.

-

Dlaczego "Batorówka"?

Najstarsza w Olkuszu kamienica znajduje się na Rynku i pochodzi z XVI wieku. Nadano jej nazwę "Batorówka", gdyż zatrzymał się w niej król Stefan Batory w drodze na Wiedeń. Potwierdzają to teksty źródłowe.

Kamienica jest pokaźna, znajduje się na zbiegu ulic i ma dwie ściany frontowe - jedną na rynek, drugą na przyległą uliczkę Augustiańską. Batorówka posiada dwie wysokie kondygnacje i trzecią o znacznie mniejszej wysokości. Pokryta jest czterospadowym dachem.

Kamienica Batorówka przeszła gruntowną rewitalizację zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie odkryto dawne gotyckie sklepienia z czerwonego olkuskiego piaskowca. Zachowano drewniane stropy.

Obecnie w Batorówce, zwanej też kamienicą królewską, mieści się restauracja o tej samej nazwie.